پایبندی به رژیم
تعداد بازدید
1457
تعداد نظرها
0
آخرین بروزرسانی
1402/10/16

12 تکنیک علمی برای پایبندی به رژیم

چگونه به رژیم خود پایبند بمانیم؟

 برای دستیابی به اهداف سلامتی خود، پایبندی به رژیم بسیار مهم است. آنچه می خورید و می نوشید را ارزیابی کنید و از مصرف غذاهایی که در لیست تایید شده شما نیستند اجتناب کنید.

به یاد داشته باشید کلید موفقیت، ثبات و نظم است. به رژیم غذایی خود متعهد باشید تا نتایجی را که به دنبال آن هستید ببینید. اگر در رعایت رژیم غذایی خود مشکل دارید، برای راهنمایی و ایجاد انگیزه با یک گروه پشتیبانی یا یک متخصص تغذیه در تماس باشید. با کمی تلاش و اراده می توانید به سالم ترین مدل خود تبدیل شوید. برای دانستن تکنیک های بیشتر در مورد لاغری، مقاله سریعترین راه لاغری شکم و پهلو را حتما مطالعه کنید.

موثر ترین راه‌ها برای پایبندی به رژیم

پایبندی به رژیم لاغری می تواند یک کار چالش برانگیز باشد، اما غیرممکن نیست. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند در مسیر خود بمانید:

1.دوری از خوراکی‌های وسوسه کننده

رعایت این مورد ممکن ایت دشوار باشد، به خصوص زمانی که شما با غذاهای خوشمزه احاطه شده اید که مقاومت در برابر آنها سخت است. یک استراتژی این است که با حذف این غذاها از خانه یا محل کار خود، آنها را از دید و ذهن خود دور نگه دارید. روش دیگر یافتن جایگزین های سالمی است که هوس های شما را بدون آسیب رساندن به اهدافتان پاسخ دهد.


بیشتر بدانید: خواص چای سبز برای لاغری

پایبندی به رژیم غذایی

2.کاهش استرس

تمرین تکنیک های ذهن آگاهی و آرامش مانند تمرینات تنفس عمیق یا مدیتیشن می توانند در کاهش استرس مفید باشند. مراقب خود باشید و سلامت روحی و روانیتان را در اولویت قرار دهید.

3.تقویت اراده

یکی از راه های تقویت اراده این است که اهداف کوچکی برای خود تعیین کنید و به مرور زمان سختی آنها را افزایش دهید. با دستیابی به این اهداف، به توانایی خود در پایبندی به تعهدات و مقاومت در برابر وسوسه‌ها اعتماد خواهید کرد.

4.پرخوری‌های هیجانی را ترک کنید

یکی از راه‌های بهبود سلامتی، ترک پرخوری‌های احساسی است. به جای روی آوردن به غذا زمانی که احساس خستگی یا استرس می کنید، مکانیسم های مقابله ای سالم تری مانند تنفس عمیق، مدیتیشن یا پیاده روی را تمرین کنید.

5.باور داشته باشید به هدفتان می‌رسید

باور به خود و توانایی شما برای رسیدن به هدف یکی از جنبه های مهم موفقیت است. با مثبت اندیشی و تمرکز، می توانید بر موانع غلبه کنید و به آنچه قصد انجام آن را دارید برسید. به یاد داشته باشید که در طول مسیر موفقیت های خود را جشن بگیرید، مهم نیست که آنها چقدر کوچک به نظر می رسند.


بیشتر بدانید: ورزش فیتنس برای لاغری بانوان

پایبندی به رژیم لاغری

6.برای خود اهداف دست یافتنی تعریف کنید

اهداف واقع بینانه تعیین کنید: سعی نکنید کل رژیم غذایی خود را یکباره اصلاح کنید. تغییرات کوچک و دست یافتنی داشته باشید که بتوانید در طول زمان حفظ کنید.

7.همیشه برای برگشت به رژیم زمان دارید

بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید که اگر رژیم غذایی خود را شکستید، نیازی به احساس گناه نیست. برای انتخاب های سالم و بازگشت به مسیر هرگز دیر نیست. با اولویت دادن به سلامتی و ایجاد تغییرات کوچک در عادات غذایی خود، می توانید به اهداف خود برسید و بهترین احساس را داشته باشید.

8.از خوردن به عنوان سرگرمی استفاده نکنید

اگرچه ممکن است وسوسه انگیز باشد که برای سرگرمی به میان وعده ها یا وعده های غذایی روی بیاورید، اما این یک عادت پایدار یا سالم نیست. در عوض، فعالیت‌های دیگری را در نظر بگیرید که می‌توانند شادی و رضایت شما را به ارمغان بیاورند، مانند مطالعه، پیاده‌روی، کاردستی یا گذراندن وقت با دوستان و خانواده.


بیشتر بدانید: برای نا امیدی حین رژیم چه کار کنیم؟

برنامه غذایی

9.با برنامه غذا بخورید

 وعده های غذایی و میان وعده های خود را از قبل برنامه ریزی کنید تا زمانی که گرسنه هستید وسوسه نشوید و به سراغ گزینه های ناسالم بروید.

10.میان وعده های سالم را در دسترس داشته باشید

 میان وعده های سالم مانند میوه، سبزیجات و آجیل تازه را ذخیره کنید. این ها به شما کمک می کنند تا زمانی که گرسنه هستید، به سراغ غذاهای ناسالم نروید.

11.غذا خوردن آگاهانه را تمرین کنید

 به نشانه های گرسنگی و سیری بدن خود توجه کنید و به آرامی غذا بخورید تا مزه غذا را به خوبی متوجه شوید و از آن لذت ببرید.


بیشتر بدانید: علت شکست رژیم غذایی چیست؟

غذا خوردن آگاهانه

12.از دیگران کمک بگیرید

از دوستان و خانواده کمک بگیرید تا از شما در اهداف رژیم غذایی خود حمایت کنند. همچنین می توانید از مجموعه های آنلاین یا یک متخصص تغذیه پشتیبانی بگیرید.

به یاد داشته باشید، مهم است که با خودتان مهربان باشید و در صورت لغزش برای همیشه از خود ناامید نشوید. تحت هر شرایطی به پایبندی به رژیم غذایی فکر کنید و به مسیر خود برگردید. با گذشت زمان و پشتکار، می توانید به رژیم غذایی پایبند باشید و به اهداف سلامتی خود برسید.


پیشنهاد برای مطالعه بیشتر: خواص سرکه سیب برای لاغری

0
0