انگیزه رژیم
تعداد بازدید
473
تعداد نظرها
0
آخرین بروزرسانی
1403/03/12

8تکنیک برای افزایش انگیزه در رژیم مخصوص افراد کم انگیزه

انگیزه رژیم

چند چیز وجود دارد که می تواند برای حفظ انگیزه برای رژیم لاغری مفید باشد. یکی این است که اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید و پیشرفت خود را در طول مسیر پیگیری کنید. این می تواند به شما کمک کند تا ببینید چقدر پیشرفت کرده اید. نکته دیگر این است که غذاهای سالمی را بیابید که از خوردن آنها لذت می برید تا احساس محرومیت نداشته باشید.

در نهایت، وجود یک سیستم پشتیبانی، خواه یک دوست، عضو خانواده یا مجموعه های آنلاین می توانند مفید باشند تا شما را با انگیزه نگه دارد. تعدادی دیگر از پیشنهادات مفید و موثر را می‌توانید در ادامه مطاللعه کنید.

1.بدنتان را دوست داشته باشید

فرقی نمی کند بدن شما چه شکل یا اندازه ای داشته باشد، هر بدنی منحصر به فرد و شایسته دوست داشتن است. تغذیه سالم، ورزش و مراقبت از خود می تواند به ما کمک کند بهترین احساس را داشته باشیم. به یاد داشته باشید، بدنتان ظرف شما برای تجربه زندگی است، پس با مهربانی و احترام با آن رفتار کنید تا انگیزه رژیم در شما روز به روز بیشتر شود.

2.خودتان را ببخشید و تنبیه نکنید

مهم است که به یاد داشته باشید که همه اشتباه می کنند و اشکالی ندارد که خود را ببخشید. تنبیه خود تنها منجر به احساسات منفی بیشتر می شود و از انگیزه رژیم گرفتن می‌کاهد . در عوض، روی درس گرفتن از اشتباهات خود و ایجاد تغییرات مثبت برای آینده تمرکز کنید.

3.هدف خود را تعیین کنید

مهم است که درک روشنی از آنچه می خواهید به دست آورید داشته باشید این‌کار برای حفظ انگیزه رژیم لاغری خیلی مهم است. با تعیین هدف و تلاش برای رسیدن به آن، می توانید یک جهت در زندگی خود ایجاد کنید. پس کمی وقت بگذارید و در مورد آنچه واقعا می خواهید فکر کنید و سپس برای تبدیل آرزوهای خود به واقعیت برنامه ریزی داشته باشید.


پیشنهاد برای مطالعه بیشتر: بهترین برنامه بدنسازی

4.برنامه ریزی منطقی داشته باشید

داشتن یک برنامه غذایی، اختصاص زمانی برای ورزش منظم و پیگیری پیشرفتتان برای بالا نگه داشتن انگیزه برای رژیم گرفتن ضروری است. البته در این مسیر با خود صبور و مهربان باشید و در صورت مواجهه با موانع ناامید نشوید. با یک برنامه روشن و نگرش مثبت می توانید به وزن ایده آل خود برسید.

5.رژیم غذایی قطعا شما را لاغر می‌کند

اگر فکر می کنید که رژیم غذایی قطعا به لاغری شما کمک می کند، پس در مسیر درستی قرار گرفته اید. یک برنامه غذایی خوب می تواند تفاوت قابل توجهی در مسیر کاهش وزن شما ایجاد کند. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که کلید یک رژیم غذایی موفق، ثبات و تعادل است. شما مجبور نیستید غذاهای مورد علاقه خود را به طور کامل حذف کنید، بلکه انتخاب های سالم تری داشته باشید و سهم خود را متعادل کنید. با گذشت زمان با ایجاد همین عادات ساده به وزن هدف خود خواهید رسید.

6.به خودتان جایزه بدهید

اگر می خواهید در رژیم غذایی خود به خودتان جایزه بدهید، گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد! به جای زیاده روی در مصرف یک خوراکی شیرین، سعی کنید گزینه های سالم تری را در برنامه روزانه خود بگنجانید. به عنوان مثال، خود را به یک مشت کوچک آجیل یا یک تکه شکلات تلخ مهمان کنید. همچنین می توانید یک اسموتی خوشمزه درست کنید یا از یک تکه میوه لذت ببرید.

7.به قضاوت‌های نادرست بقیه توجه نکنید

مهم است که به یاد داشته باشید، نظرات دیگران شما را تعریف نمی کند. اجازه ندهید قضاوت های نادرست آنها بر اعتماد به نفس یا ارزش شما تأثیر بگذارد. به توانایی های خود اعتماد کنید و به رژیم وفادار بمانید. سخت کار کرده و اهداف خود را دنبال کنید و فقط به این دلیل که شخص دیگری به شما اعتقاد ندارد تسلیم نشوید.

8.رژیم های غذایی سخت زود شکست می‌خورند

درست است که رژیم های غذایی سخت می توانند وسوسه انگیز باشند، اما متأسفانه اغلب به سرعت شکست می خورند. بهتر است روی ایجاد تغییرات پایدار در سبک زندگی تمرکز کنید. تغییراتی مثل گنجاندن بیشتر غذاهای سالم و رژیمی در رژیم غذایی، یافتن اشکال لذت بخش از فعالیت بدنی، و تمرین تکنیک های تمرکز حواس و کاهش استرس باشد.

0
0