دمنوش لاغری
تعداد بازدید
4248
تعداد نظرها
10
آخرین بروزرسانی
1402/09/07

5 دمنوش برای لاغری سریع خانگی

اگر تا به حال به دنبال رژیم و کاهش وزن رفته باشید حتما در مورد بهترین دمنوش‌ برای لاغری چیزهایی شنیده اید. دمنوش‌های لاغری به دلیل نقش کمکی در کنار رژیم‌ و ورزش توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده اند. ما در این مقاله قصد داریم یک بار برای همیشه انواع دمنوش‌ برای لاغری شکم و پهلو را جمع آوری کرده و اثرات و ویژگی‌های آن‌ها را بررسی کنیم. پیشنهاد می شود در مورد سریعترین راه لاغری شکم و پهلو مطالعه کنید.

پنج تا از بهترین دمنوش ها برای لاغری سریع خانگی

در ادامه یک لیست از انواع دمنوش‌ لاغری خانگی سریع را بررسی خواهیم کرد. البته به این نکته توجه داشته باشید که هرگونه روش کمکی مانند استفاده از دم نوش لاغری ، صرفا در کنار رژیم و ورزش مناسب می‌تواند اثرات مثبتی برای کاهش وزن داشته باشد بنابراین به دم‌نوش‌ها به دید معجزه‌ای برای کاهش وزن نگاه نکنید.

1.     چای سبز

دمنوش لاغری-چای سبز

اولین نوشیدنی لاغر کننده‌ای که به آن می‌پردازیم چای سبز است. این دم‌نوش به دلیل خواص لاغری و چربی سوزی خود معروف شده و محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در یک بررسی بر روی حدود 14 مطالعه نشان داده شد که افراد مصرف کننده چای سبز در مدت 12 هفته نسبت به کسانی که اصلا آن را مصرف نمی‌کردند به میزان بیشتری وزن کم کردند. پس با یک مدرک علمی نسبتا قوی می‌توانیم تایید کنیم که این دم‌نوش می‌تواند باعث کاهش وزن شود. علاوه بر این چای سبز دارای ترکیبات آنتی اکسیدانی قوی مانند کاتچین است که آن را به یک انتخاب عالی برای دم‌نوش لاغری تبدیل می‌کند.


بیشتر بدانید: فواید ورزش سالمندان

چای سبز برای لاغری

در مورد مصرف چای سبز توجه به این نکته ضروری است که روش مصرف، می‌تواند تعیین کننده میزان اثربخشی آن باشد. بهترین روش برای نوشیدن چای سبز استفاده از پودر ماچا است که حداکثر خاصیت چای را در خود حفظ کرده است. نکته بسیار مهم این است که مصرف بیش از اندازه چای سبز برای افرادی که مبتلا به کبد چرب هستند توصیه نمی شود. پیشنهاد برای مطالعه بیشتر: چای سبز برای لاغری شکم و پهلو

2.     قهوه

تاثیر قهوه برای لاغری

قهوه که بیشتر به خاطر افزایش سطح انرژی و بهبود خلق و خو معروف است می‌تواند خواص فوق‌العاده‌ای برای لاغری هم داشته باشد. همانطور که می‌دانید ماده اصلی تشکیل دهنده قهوه یا همان کافئین می‌تواند انرژی در دسترس بدن را بیشتر کرده و با همین مکانیسم باعث افزایش سوخت و ساز بدن و لاغری شود.


بیشتر بدانید: رژیم فستینگ برای لاغری

قهوه برای لاغری

از دیگر مکانیسم‌های احتمالی تاثیر قهوه بر لاغری، اثر آن بر کاهش انرژی دریافتی است. در یک مطالعه نشان داده شد، افرادی که به صورت معمول و روزانه از قهوه استفاده می‌کنند نسبت به دیگران در مجموع انرژی کمتری دریافت می‌کنند و سوخت و ساز بیشتری دارند. میزان مناسب و توصیه شده برای نوشیدن قهوه 2-1 فنجان در روز است که بهتر است زمان مصرف آن قبل از فعالیت ورزشی و یا اول صبح باشد.

3.     زنجبیل

دمنوش لاغری - زنجبیل

همه ما زنجبیل را به عنوان یک ادویه تند و خوش طعم برای غذا می‌شناسیم و یا از خواص درمانی آن برای حالت تهوع شنیده‌ایم اما مطالعات نشان داده‌اند که خاصیت چشمگیری برای لاغری و افزایش سوخت و ساز بدن نیز دارد. در یک مطالعه که بر روی موش‌ها انجام شد نشان داده شد که گروه مصرف کننده رژیم پرچرب همراه با زنجبیل نسبت به گروه شاهد که زنجبیل مصرف نمی‌کرند درصد بالاتری کاهش وزن داشته و حتی فاکتور کلسترول خوب (HDL) در خون آن‌ها نیز افزایش داشته است.


پیشنهاد برای مطالعه بیشتر: تکنیک های پایبندی به رژیم غذایی

دمنوش زنجبیل برای لاغری

درست است که این مطالعه بر روی انسان‌ها انجام نشده بود اما حتی در مطالعات انسانی هم نشان داده شد افرادی که از پودر زنجبیل به همراه آب جوش خصوصا صبح‌ها استفاده می‌کنند در طول روز کمتر احساس گرسنگی کرده و کالری دریافتی پایین تری دارند. از طرفی نشان داده شد که زنجبیل خاصیت گرمازایی غذا را افزایش داده و مقدار بیشتری از کالری غذا را می‌سوزاند. پس در مجموع می‌توان گفت ریشه زنجبیل چه به صورت تازه و چه به صورت پودر شده می‌تواند بهترین دم‌نوش برای لاغری شکم باشد.


پیشنهاد برای مطالعه بیشتر: لاغری با پیلاتس


4.     زیره

دمنوش لاغری-زیره

زیره یکی دیگر از گیاهان معروف برای کاهش وزن است که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. زیره خواص خود را مدیون ماده‌ای به نام تیموکینون است که خواص ضد التهابی قوی دارد. تیموکینون با خاصیت ضد التهابی خود می‌تواند رادیکال‌های آزاد موجود در بدن شما را هدف قرار داده و باعث بهبود پاسخ دهی سلول‌ها به انسولین شود.


بیشتر بدانید: ورزش فیتنس برای لاغری بانوان

دمنوش زیره برای لاغری

مشکلی که اکثر افراد مبتلا به چاقی یا اضافه وزن با آن درگیر هستند، افزایش مقاومت سلول‌ها به انسولین و ایجاد دیابت نوع 2 است که زیره می‌تواند بسیار در این زمینه کمک کننده باشد. یک مطالعه معتبر نشان داده‌است که اضافه کردن زیره و آبلیمو به رژیم غذایی می‌تواند کمک خوبی برای کاهش وزن باشد. همچنین می‌توانید از زیره دم کرده، به عنوان دم‌نوش برای لاغری شکم و پهلو استفاده کنید.

5.     چای سفید

دمنوش لاغری-چای سفید

چای سفید از خانواده چای سیاه یا سبز است اما با کمترین میزان فرآوری. این چای نسبت به دیگر انواع چای طعم متمایزی داشته و لطیف و کمی شیرین است. خواص زیادی برای این چای خوش طعم برشمرده شده است که از جمله آن‌ها می‌توانیم به خواص ضد سرطانی، تقویت کنندگی سیستم ایمنی، بهبود سلامت دهان و لاغری نام برد. اگرچه هنوز برای اثر آن روی لاغری باید مطالعات بیشتری انجام شود اما مطالعات موجود نشان داده‌اند که چای سفید با افزایش متابولیسم و کاهش تشکیل سلول‌های چربی می‌تواند در دسته انواع دم‌نوش لاغری خانگی سریع قرار بگیرد.


بیشتر بدانید: لاغری با رژیم مدیترانه ایدمنوش چای سفید برای لاغری

پیشنهاد برای مطالعه بیشتر: سریعترین راه لاغری شکم و پهلو

0
0